ژئو کلیما چیلر تراکمی , چیلر جذبی , توربوکر , اسکرو

چیلرهای اسکرال و رفت و برگشتی ژئوکلیما

چیلرهای اسکرال و رفت و برگشتی ژئوکلیما

سری V-Range : مطمئن‌ترین تکنولوژی در زمینه‌ی سرمایش و تهویه مطبوع با طیف کاملی از چیلرها با کمپرسورهای اسکرال و رفت و برگشتی

مشخصه‌ی چیلرهای V-Range ژئوکلیما قابلیت اطمینان و هزینه‌های اولیه و نصب پایین می‌باشد. این نوع از چیلرها برای پروژه‌های با اندازه‌ی متوسط و کوچک مانند پروژه‌های مسکونی که معمولا به بار سرمایشی کمی (تا حدود ۴۰۰ کیلووات) نیاز دارند، مناسب می‌باشند. چیلرهای اسکرال ژئوکلیما با‌توجه به بازدهی بالا و هزینه‌های نسبتا پایین می‌توانند بهترین انتخاب برای این پروژه‌ها باشند.

چیلرهای V-Range در دو گونه‌ی متفاوت سری Energymiser با مبرد R410A و سری Greenmiser با مبرد HFO-1234ze و R290 با پتانسیل گرمایش جهانی (GWP) پایین تولید می‌شوند.

ویژگی‌های چیلرهای ژئوکلیما

مبدل ­های free cooling

مبدل­ های فین­دار در بالادست کویل ­های کندانسوری قرار گرفته­ اند تا در مواقعی که شرایط جهت تامین سرمایش با استفاده از free cooling  مناسب می­ باشد، به‌کار گرفته شوند. هوا قبل از برخورد با کویل­ های کندانسوری که در داخل آن­ ها مبرد جریان دارد، با مبدل­ های­­­­ حاوی آب تبادل حرارت نموده و سبب کاهش دمای آب می­گردد. این ویژگی جهت سیستم­ های تهویه‌ی دیتا سنترها، آب سرد مورد نیاز فرآیند­های صنعتی و تمام کاربری­ هایی که در تمام طول سال به آب سرد نیاز دارند، مناسب می­باشد.

کندانسور هوا خنک

کندانسورهای ساخت این کمپانی به‌گونه­ای طراحی شده­اند که از  نظر عملکرد، ابعاد، وزن و ثبات در کارکرد دارای بالاترین راندمان ­باشند. این کندانسورها کاملا از آلومینیوم ساخته شده­اند به‌ طوری که‌۶۰% از سایر کندانسورهای متداول سبک­تر می­باشند و ساختار کویل آن‌ها به­ گونه ­ای است که افت فشار سمت هوا را کاهش داده و سبب استفاده از فن­ های کوچک­تر با قدرت کم­تر و صدای کارکردی پایین­ تر می­گردد. استفاده از این تکنولوژی در ساخت کندانسورها سبب بهبود راندمان کندانسور تا ۴۵% در مقایسه با سایر کندانسورهای متداول که از لوله­ های مسی و فین­ های آلومینیومی بهره­ می­برند، شده است.

مقایسه کندانسور مسی متداول با کندانسورهای آلومینیومی فین­دار

شیر انبساط الکترونیکی

کمپانی ژئوکلیما با استفاده از شیرهای انبساط الکترونیکی کنترل بسیار دقیق سوپرهیت را تضمین می ­نماید. به همین دلیل همواره مقدار بهینه‌ی مبرد حتی در صورت تغییر قابل توجه بار، در اواپراتور وجود خواهد داشت. این امر به‌دلیل اندازه گیری دائم میزان سوپرهیت در اواپراتور با استفاده از مبدل فشار و سنسور بسیار دقیق دما امکان­ پذیر شده است. میزان سوپرهیت کم و بهینه، به معنای استفاده‌ی حداکثری از فشار تبخیر، بهبود ضریب عملکرد و راندمان می­باشد.

اواپراتور پوستهی ­لوله­ای

اواپراتورهای پوسته‌ی لوله ­ای چیلرهای کمپانی ژئوکلیما جهت ­دست­یابی به بالاترین راندمان ممکن طراحی شده­ و مجموعه ­ای از لوله­ های مسی که در صفحات استیل قرارگرفته­ اند، تشکیل شده ­اند. نحوه‌ی قرارگیری بفل­ ها به‌گونه ­ای است که بهینه­ ترین نرخ دبی سیال مطابق با افت فشار آن در اواپراتور رخ دهد. این امر سبب استحکام و کارکرد بدون ارتعاش اواپراتور می­گردد. تمامی اواپراتورها با موادی ضخیم جهت جلوگیری از تقطیر عایق شده­اند.

تمامی مواد به­ کار رفته در ساخت اواپراتور با انجام تست­ های گوناگون مطابق با دستورالعمل‌های‌PED و استانداردهای اروپایی ساخت مخازن تحت فشار، انتخاب شده ­اند.

مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای

مبدل‌های حرارتی صفحه‌ای از مجموعه‌ای از کانال‌های موج‌دار بین دو صفحه‌ی جلویی و پشتی تشکیل می‌شوند. مزیت‌های این نوع مبدل‌ها که از قطعات مختلفی مانند صفحات موج‌دار، واشرها و … تشکیل می‌شوند، به شرح زیر است.

فنهای EC

مهم­ ترین مشخصه‌ی این فن­ ها که در کندانسور­های هوا خنک مورد استفاده قرار می­گیرند، ابعاد کوچک، صدای کارکرد پایین و راندمان فوق­ العاده بالا می­باشد. تغییر دائم دور این فن ­ها متناسب با تغییر ظرفیت سببب کارکرد چیلر با بیش ­ترین راندمان در بارهای جزئی می­گردد (۳۰% صرفه ­جویی در مصرف انرژی در مقایسه با مدل­ های مشابه). با فرض کارکرد دائمی، هزینه‌ی اضافی تهیه‌ی این نوع فن­ های، به ­راحتی در اولین سال جبران خواهد شد.

 

GEOTOUCH

چیلرهای ژئوکلیما مجهز به صفحه‌ی نمایش پیشرفته و جدید می­باشند که در مقایسه با مدل­ های قدیمی­ تر، کنترل و کاربری ساده­ تری دارند. این صفحه نمایش ۲۱۴ میلی ­متری مجهز به پردازش‌گر Ghz  ۶/۱ مدل Intel ATOM بوده که دارای عملکردی فوق­العاده و مصرف برق پایینی می ­باشد. واسط کاربری استفاده شده در سیستم کنترلی ژئوکلیما با کمک دانشگاه Padua  به صورت حرف ه­ای توسعه داده شده است تا بتواند یک منطق مدیریتی کارا و هوشمند را برای چیلرها ارائه دهد.

نرم ­افزار استفاده شده دارای صفحه‌ی نمایش گرافیکی با کاربری ساده است که قادر به جمع­ آوری و تجزیه و تحلیل داده ­ها می­باشد. این امر کارکرد چیلر را بهینه نموده و عملکرد آن را با بیش ­ترین راندمان تضمین می­نماید.

کنترل دینامیکی صدا DNC

“کنترل دینامیکی صدا”  سیستم بسیار خلاقانه­ ای جهت اندازه­ گیری صدا است که امکان کنترل صدای خروجی چیلر طبق برنامه‌ی زمانی مشخص را فراهم می­نماید، بنابراین میزان صدا از حد ماکزیمم تنظیم شده بیش­تر نخواهد شد.

سیستم کنترل دینامیکی صدا امکان مانیتورینگ دائمی حتی در بارهای جزیی را فراهم می نماید لذا افزایش راندمان و بهبود کارکرد در مقایسه با سیستم ­های با فن دور ثابت را در پی خواهد داشت.

امکانات و قابلیت­های سفارشی

 

چیلرهای اسکرال ژئوکلیما در مدل‌های زیر قابل ارائه هستند.

 

سری VHA با ظرفیت ۱۹ تا ۱۱۹۶ کیلووات

سری VHA FC با ظرفیت ۱۸ تا ۱۱۶۳ کیلووات

سری VSA با ظرفیت ۱۹ تا ۱۱۹۶ کیلووات

سری VHH با ظرفیت ۱۹ تا ۶۷۶ کیلووات

سری VSE با ظرفیت ۱۹ تا ۶۱۱ کیلووات

سری RCE با ظرفیت ۸۳ تا ۱۶۶۰ کیلووات

کندانسور هوایی مجهز به فن محوری متناسب با چیلرهای مدل VSE

فن محوری AC یا EC با قطر ۸۰۰ میلی‌متر

 

مشتریان جهانی ژئوکلیما